Home > kosmetyki > Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne

Naturalne produkty to skuteczne kosmetyki i leki najwyższej jakości. Często nie zdajemy sobie sprawy, że możemy zadbać o naszą skórę domowymi sposobami, nie wydając majątku na drogie kremy, które na dodatek nie zawsze spełniają nasze oczekiwania.

Pamiętajmy, że przed setkami lat starożytne piękności dla zachowania swojej urody stosowały przeróżne metody, ale bazowały na środkach pochodzenia naturalnego. Znane były kąpiele w mleku i miodzie. Ciała namaszczano wonnymi olejkami. Już wtedy zdawano sobie świetnie sprawę z ich zbawiennego wpływu na skórę i na dobry nastrój. Olejki eteryczne uzyskiwane z przeróżnych roślin oddziaływują bardzo silnie również na naszą psychikę, a tym samym na nasze samopoczucie. Natura ofiarowuje nam wszystko, czego potrzebuje nasze ciało, trzeba tylko umieć to znaleźć i wykorzystać.

Jeżeli mamy taką możliwość, dlaczego nie korzystać z darów natury? Znajdziemy wśród nich środki o działaniu przeciwzmarszczkowym, opóźniające procesy starzenia, zwalczające otyłość i cellulit. Zaradzimy również na problemy z łysieniem czy łupieżem. Olejki eteryczne działają ogólnoustrojowo, ponieważ wchłaniane są do wewnątrz organizmu. Stąd ich cudowne oddziaływanie na nasze stany psychiczne, pomoc przy depresjach, migrenach czy bezsenności.

Wiele roślin i innych produktów naturalnych zawiera bezcenne dla skóry składniki.

Advertisements
Categories: kosmetyki
  1. May 13, 2011 at 1:43 pm

    🙂

  2. January 30, 2012 at 8:22 pm

    Polecam książki o roślinach leczniczych – gdy świat istniał bez aptek

  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: