Home > marka, tatuaże > Przed zrobieniem tatuażu

Przed zrobieniem tatuażu

Od zawsze chciałeś mieć tatuaż? A może ochota na niego naszła Cię w tej chwili? Niezależnie od tego przed zrobieniem tatuażu musisz odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań. Po przeczytaniu tego artykuły będziesz już pewien czy na pweno chcesz go sobie zrobić, oraz jak go wybrać.

Przede wszystkim pamiętaj, że tatuaż to nie zabawa. Nie możesz tak po prostu zmyć go kiedy Ci się znudzi. Jeżeli wybierasz tatuaż pamiętaj, że będziesz go miał już do końca życia.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest wybranie wzoru. Oczywiście jeżeli zdecydowałeś/aś sie na tatuaż to zapewne wiesz już co konkretnie chcesz mieć wytatuowane.

Warto też spytać o radę fachowca. W końcu pracuje on w swoim zawodzie już nie pierwszy rok, wiele tatuaży ma już za sobą i naprawdę wiele wie o swoich fachu. Naprawdę ciężko spotkać nawet w dzisiejszych czasach człowieka robiącego tatuaże, który by się na tym nie znał. Oczywiście mówię tu o studiach tatuażu, a nie o ludziach, którzy mają swój “własny” sprzęt i dziarają w domu. Stanowczo odradzam takich znajomych fachowców. Używają oni brudnych igieł a warunki, w których wykonują swoją robotę są często nie do przyjęcia. Tatuaż to sprawa na całe życie. Nie warto więc na niej oszczędzać.
W renomowanym studiu mamy 100% pewności, że wykonany tatuaż będzie dokładnie taki, jaki oczekujemy. Ponadto robiony w sterylnych warunkach i przy użyciu najnowszego sprzętu jest naprawdę bezpieczny i ból nie jest aż taki duży.
Oczywiście nie mówię, że każde studio jest dobre. W niektórych ceny mogą być nieco zawyżone, w innych może nie pasować Ci coś innego. Warto przed zdecydowaniem się na konkretne miejsce podpytać znajomych, którzy zdecydowali się na tatuaż wcześniej niż TY. Na pewno chętnie podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem.

Jeżeli nadal nie jesteś pewny jaki wzór chcesz mieć wytatuowany i w którym miejscu pooglądaj znajdujące się w studiach albumy. Cena tatuażu uzależniona jest od jego wielkości oraz oczywiście duży wpływ ma kolor tatuażu. Czarno-biały jak nie trudno się domyślić będzie tańszy od kolorowego. Jednak w obecnych czasach 90% klientów decyduje się jednak na kolor.

Jeżeli zdecydowałeś się już gdzie chcesz zrobić sobie tatuaż, co chcesz sobie wytatuować oraz kto zostanie ojcem (bądź też matką) Twojego tatuażu nie pozostało nic innego jak udać się na miejsce i po chwili cieszyć się nowym dziełem sztuki widniejącym na naszym ciele. Pamiętaj, że tatuaż wyraża Ciebie, mówi kim jesteś i ma duże znaczenie jak zostaniesz odebrany/a przez społeczeństwo. Nie rób więc nic głupiego, czego pózniej będziesz żałował/a. Usunąć niechciany tatuaż jest naprawdę niezwykle trudno, wręcz niemożliwie.

Advertisements
Categories: marka, tatuaże
  1. kasia
    August 3, 2010 at 3:04 pm

    jestem emo

  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: