Home > fryzury > Jak modelować włosy

Jak modelować włosy

Pamiętaj, aby nie układać fryzury, gdy włosy jeszcze są mokre. Do modelowania odpowiednie są włosy lekko wilgotne. Gdy są mokre trudno jest nadać im pożądany wygląd.

Pamiętaj, aby nie układać fryzury, gdy włosy jeszcze są mokre. Do modelowania odpowiednie są włosy lekko wilgotne. Gdy są mokre trudno jest nadać im pożądany wygląd.

Do rozczesywania mokrych włosów potrzebne będą Ci grzebienie – szczotka jest zbyt gęsta i szarpie włosy.

Grzebyki z szerokimi, lużno rozstawionymi ząbkami służą do rozczesywania. Te z gęstszymi ząbkami są odpowiednie do tapirowania. Najlepiej zaopatrzyć się w plastikowe grzebienie ponieważ metalowe mogą nam niszczyć włos.

Okrągłe i małe szczoteczki służą do podnoszenia włosów oraz układania loków. Grubsze, okrągłe do prostowania pasma, a także zwiększają objętość włosów. Płaskie stosujemy do prostowania i układania fryzur naturalnych.

Modelowanie zaczyna się z tyłu. Długie czy gęste warto podzielić na 2 części. Tę którą mamy zamiar modelować póżniej wygodnie spiąć w górze.

Grzywkę oraz włosy nad czołem suszymy na samym końcu. Gdy pozostałą część fryzury będzie już gotował łatwiej będzie Ci nadać im pożądany kształt. Wymodelujesz szybciej włosy dwiema szczotkami (jedną z nich pozostaw we włosach).

Warto wybrać szczotki z plastikową rączką. Są one bardzo lekkie, podczas długiego modelowania ręce męczą się dużo mniej, gdy trzymasz je w górze.

Advertisements
Categories: fryzury
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: